Maltepe Escort

Yenidoğan Bebeklerde Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?

Bebeğiniz ilk doğduğu aylarda hassas ve alerjik bir cilde sahiptir.Kıyafet seçiminde kanserojen madde içermeyen,antialerjik, antibakteriyel kumaşlar tercih edilmelidir.

Bebekleri giydirirken fazla kalın olmamasına dikkat çekelim.Kış aylarında her zaman sizin giydiğinizden sadece ince 1 kat fazla olması yeterlidir.Aksi halde vücut ısılarını kontrol edemediklerinden dolayı terlemeye ve huzursuzlanmaya başlarlar.

Bebeğin tenine değen giysilerin hassas cildine uygun pamuklu,teri emen, yumuşak kumaşlardan seçilmiş olması gerekir.Üzerinde iğneli aksesuarları ya da metal,plastik parçaları olan kıyafetlerden kaçınılmalıdır.Ayrıca cildine uygun deterjanlarla veya sabun tozlarıyla yıkanması da önemlidir.

Bir çok bebek giyinmekten pek hoşlanmayabilir.Tek parça kıyafetler,tulumlar,alttan çıtçıtlı bodyler bebeğinizi giydirirken kolaylık sağlar.Aynı zamanda altını değiştirirken siz de rahat etmiş olursunuz.

Yeni doğan bebeklerin karın kasları yeterince güçlü değildir ve gaz atımlarını bacaklarını hareket ettirerek sağlamaya çalışırlar.Bu nedenle giysiler bebeğinizin hareketlerini kısıtlamamalıdır.Ayrıca bebeğinizin giysileri yaşa ya da aya göre değil kilosu ve vücut yapısına göre alınmalıdır.Mümkün olduğunca açık renk giysiler tercih edilmelidir.Çünkü koyu renkler yazın güneş ışığını çeker.

Bebekler emeklemeye başladığında diz kısımları kolay yıpranacağından gardolabında bol bol penye eşorfman altları bulundurmalıyız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.