Maltepe Escort

Yenidoğan Bebeklerde Uyku Sorunu ve Çözümü

Bebeğinize merhaba dediğinizde hem sizi büyük bir mutluluk hem de uykusuz günler bekliyor olacak. Bu durum anne ve babaları neredeyse en çok yoran ve üzen konudur. Genelde yenidoğan bebeklerde görülen uyku problemi anne babalar tarafından normalmiş gibi görülse de önlem alınmadığı durumlarda ciddi rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Problemi ortadan kaldırmak için ise birkaç basit çocuk bakımı kuralına dikkat etmek çoğu zaman kesin sonuç sağlayabilmektedir.

Uyku problemi yaşayan bebeğinizin bu problemini çözmek için belki en basit ama en gözden kaçan konu olan fiziksel ihtiyaçlarının karşılanıp karşılanmadığı konusudur. Bunun için sırasıyla bebeğinizin karnının tok, altının ıslak ve oda sıcaklığının yeterli olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir.

Bu parametreler dışında bebeğinizin bulunduğu ortamda aşırı ışık ya da ses gibi uyaranları yok etmelisiniz ve bebeğiniz uyuyamadığı için ağlıyorsa onunla konuşarak sakinleştirmelisiniz. Ancak, her ağladığında kucağınıza almanız çok iyi bir davranış olmayacaktır. Bu nedenle sadece konuşup sakinleştirmek en uygun yöntemdir.

Diğer yandan bebeğinizin uyuyacağı ortam da uyku problemi yaşayıp yaşamayacağının çoğu zaman belirleyicisi olmaktadır. En ideal uyku ortamı ise 20 derece sıcaklıkta ve hafif loş olan ortamlardır.

Son olarak, belirtmekte fayda var ki bebeğinizin yatağında da konforunu sağlamanız gerekmektedir. Bu nedenle yatağın terletmeyen, bebeği rahatsız etmeyen malzemeden üretilmesi ve yatak kenarlarının sivri olmaması daha verimli bir uyku ortamı sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.