Maltepe Escort

Yenidoğan Cilt Bakımı İçin Öneriler

Hassas ve yumuşak olan yenidoğan bebek cildinin bakımı düzenli yapılmalıdır. Ancak bebek cildinin bakımında kullanılacak ürünlerin parfümsüz, kokusuz olmasına, boya ve zararlı bileşenlerden oluşan kimyasallar içermemesine dikkat etmek gerekir. Yenidoğan bebeğin cildi için bazı bakım önerileri:

Yenidoğan cildinde mumsu bir tabaka bulunur, bu tabaka yıkandıkça kaybolur. Bu tabaka anne karnında iken bebeğin doğumdan sonra enfeksiyona yakalanmaması için kaplandığı tabakadır.

Yenidoğan bebeğin cildi boğum boğum olduğu için boğumlar arasına kir dolarak enfeksiyona sebep olabilir. Cilt temizliğinde boğum araları da iyi temizlenmelidir. El ve ayak parmak araları, boyun altı, kol ve bacak eklem boğumları gibi…

Bazı yenidoğan bebeklerde konak denilen sarımsı kuru bir tabaka oluşur. Nemlendirici krem, şampuan veya bebek yağı ile bu tabakanın yumuşayıp çıkması beklenir.

Yenidoğan bebeğin cildi hassas ve narin olmasının yanında kurudur da… Özellikle banyo sonrası cildi kurumaya karşı doğal nemlendiriciler sürülerek korunmalıdır. Banyo suyu aşırı sıcak olmamalıdır.

Yenidoğan bebeğin bez bölgesi idrar ve kakanın uzun süreli temasından dolayı mantar ve pişik olabilir. Bunu önleyebilmek için bez değişimi sık yapılmalıdır.

Bebek çamaşırları yıkanırken bebekler için özel üretilen sabunlar kullanılmalıdır. Ayrıca bebek banyosunda da bebek için üretilen ürünler tercih edilmelidir. İyi durulanmayan bebek giysileri egzama ve pişiğe neden olabilir.

Yenidoğan bebeğin cildi güneşe karşı da hassastır. Güneşe çıkmadan önce güneş koruyucu kremler sürülmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.